Epimedyumlu Macun Faydalari

Epimedyumlu Macun Faydalari 1 – epimedyumlu macun

Epimedyumlu macun çeşitleri, son dönemde özellikle internet platformu üzerinde hakkında en çok araştırma yapılan gıda ürünleri arasında yer alıyor. Epimedyumlu macunun sağladığı faydalar kulaktan kulağa hızla yayılırken, başta erkekler olmak üzere pek çok kişi bu macunun etkilerini ve kullanan kişilerin yorumlarını daha da sık merak eder oldu. Alternatif tıp yöntemleriyle birlikte gelişme gösteren macunlar da tamamen bitkisel içeriğe sahip olarak belirli sağlık sorunları yaşayan kişilerin imdadına yetişiyor. Söz konusu alternatif tıp ürünleri arasında en öne çıkan ürünlerden biri de şüphesiz ki epimedyum bitkisi içerikli macunlar…

Epimedyumlu macun özelinde hazırladığımız rehber niteliğindeki bu yazımızda, özellikle son yıllarda giderek artan bir talep gören ve geniş kitleler tarafından tercih sebebi olarak görülen epimedyumlu macun hakkında;

 • Epimedyumlu macun nedir, ne işe yarar?
 • Epimedyumlu macun faydaları nelerdir?
 • Epimedyum macunun içeriğinde neler bulunur?
 • Epimedyum macun nasıl kullanılır?
 • Epimedyumlu macunun etkisi ne kadar sürer?

gibi merak edilen tüm soruların yanıtlarını ve bu mucizevi bitkisel ürünle ilgili olarak bilinmesi gereken tüm detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

epimedyumlu macun
epimedyumlu macun

Erkeklerde Cinsel İşlev Bozukluklarına Bitkisel Tedavi

Erkeklerin yaşadığı cinsel işlev bozuklukları, her ne kadar biyolojik veya psikolojik nedenlerden kaynaklansa da tedavisi olmayan bir sorun olarak görülmemelidir. Nitekim erkeklerde yaşanan cinsel birliktelik esnasında sertleşme sorunu, sadece erkekleri değil kadınları da bu alanda huzursuz ve mutsuz eden problemler arasında görülmektedir. Ancak bu sorunun üstesinden gelmek, alternatif tıp yöntemlerinin de gelişmesiyle birlikte mümkün bir hale gelmiştir. Zira tıp dünyasında kullanılan viagra benzeri pek çok tıbbi ürünün yan etkileri bakımından problem yaratması, cinsel işlev bozukluğundan muzdarip olan kişilerin alternatif yöntemlere yönelmesine neden olmuştur.

Alternatif tıp, tamamen bitkisel ve doğal ürünlerin bir araya getirilerek oluşturduğu medikal ürünleri ifade etmektedir. Bu bağlamda bitkilerin doğal şifalı özlerinden yararlanılarak hazırlanan karışımlar, pek çok sağlık sorununda tedavi olarak uzun yıllardan bu yana kullanılmaktadır. Son olarak erkeklerin yaşadığı sertleşme problemlerine de etkili çözümler sunan macunlar, tamamen organik ve bitkisel kaynaklardan hazırlanarak üretilmektedir. Bu bağlamda öne çıkan ürünlerden biri olan epimedyumlu macun faydaları ile ilgili olarak bilinmesi gereken tüm detayları rehber niteliğindeki yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Epimedyumlu Macun Faydalari 4 – epimedyumlu macun

Epimedyumlu Macun Nedir?

Epimedyum bitkisinden üretilen macuna, epimedyumlu macun denmektedir. Kısaca bu tanımı verdikten sonra epimedyum bitkisinin ne olduğuna ve ne tür faydalarının bulunduğuna değinmek gerekir. Epimedyum bitkisi halk arasında “keşişkülahı” olarak adlandırılmaktadır. Bu bitki, Latince ismi berberidaceae olan “kadıntuzluğugiller” familyasından ve dünya üzerinde günümüzde keşfedilmiş 60’tan fazla türü bulunan bir bitkidir. Güney Çin, Orta Avrupa ve Asya’da yetişen bu bitkiler hemen hemen her koşulda yetişebilmektedir. Öte yandan zorlu koşullara meydan okuyarak her iklim şartında yetişmeyi başaran epimedyum bitki türlerinin tamamı da afrodizyak etkiye sahiptir. Bu nedenden ötürü halk arasında azgın teke otu gibi isimlerle de anılmıştır.

Epimedyumlu macun da adından anlaşıldığı üzere epimedyum bitkisinden üretilmektedir. İçindeki afrodizyak etkisi sebebiyle pek çok faydası bulunan epimedyumlu macun, özellikle ereksiyon bozukluğu yaşayan diğer bir deyişle iktidarsızlık probleminden muzdarip olan erkekler tarafından sıklıkla kullanılan bitkisel bazlı organik ürünlerdir.

Epimedyumlu Macun Ne İşe Yarar?

Epimedyum macunun işlevi, erkeklerin yaşadığı erektil disfonksiyon bozukluğunu %90 oranında gidermektir. Erkekler için güç gösterisi ve ego meselesi haline getirilen iktidarsızlık sorununa sunduğu başarılı çözümle birlikte giderek popülerlik kazanmış bir macundur. Bu macun sayesinde cinsel ilişkiden önce ve cinsel ilişki esnasında yaşanan problemler ortadan kaldırılmaktadır. Macunun epimedyum bitkisinden üretilmesi de aynı zamanda organik ve doğal bir içeriğe sahip olduğunu göstermektedir. Bu nedenle tıp dünyasından kullanılan ve yan etkileri sayfalarca süren ağır haplar kullanmak yerine erkekler genellikle yaşadıkları problemlerin üstesinden gelmek için epimedyumlu macun çeşitlerini tercih etmektedir.

Epimedyumlu Macun Faydalari 6 – epimedyumlu macun

Epimedyumlu Macun Faydaları Nelerdir?

Epimedyumlu macunun temel faydaları, yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi erkeklerin cinsel birliktelik durumlarında mahcup oldukları problemleri ortadan kaldırmasıdır. Afrodizyak etkisi bulunan doğal bitki özelerinden meydana getirilen epimedyumlu macunlar erkekler için oldukça önemli görülen bu konuda sağladığı faydalarla geniş kitleler tarafından tercih edilmektedir.

Öte yandan cinsel disfonksiyon bozukluğunu ortadan kaldırmanın yanında epimedyumlu macunlar, kendisinde doğrudan bir sorun gözükmemesine rağmen bebek sahibi olmakta zorlanan çiftlerin doğurganlık ve dölleme yetilerini yükseltmek için de kullanılmaktadır. Dolayısıyla epimedyumlu macun sayesinde bebek bekleyen ancak bir türlü döllenmeyi gerçekleştiremeyen kişiler tarafından da faydalı bulunan organik ürünler arasında gösterilmektedir.

Bunun yanında epimedyumlu macun zararları konusunda araştırma yapan kişiler, ürünlerin bitkisel içeriklerinin yanına dahil edilen bazı kimyasal bileşenlerden dolayı şikayet etmektedir. Bu bağlamda epimedyumlu macun satın alırken mutlaka ürünlerin içeriğinin kontrol edilmesi gerekmektedir.

Epimedyumlu Macunun İçeriğinde Neler Bulunur?

Epimedyumlu macunun içeriğinde bulunan bileşenler, bu ürünleri satın almak isteyen kişiler tarafından özellikle internet üzerinden araştırılmaktadır. Çünkü piyasada bulunan ve epimedyumlu macun adı altında satılan pek çok ürün, aslında olması gerektiği gibi bitkisel ve organik içeriğe sahip değildir. Bu nedenle epimedyumlu macun içindekiler önem arz eden bir konudur. İşte epimedyumlu macun içinde bulunan doğal bileşenler:

 • Epimedyum bitkisi: Afrodizyak etkisi bulunan epimedyum bitkisi, erkeklerin yaşadığı iktidarsızlık, erken boşalma, orgazm olamama gibi pek çok cinsel problemin ortadan kalkmasında kullanılan şifalı bitkidir. Halk arasında “azgın teke otu” olarak adlandırılır.
 • Lepidyum bitkisi: Erkeklerde kısırlığı tedavi eden Maca kökü bitkisidir. Hormonal dengesizliklerin önlenmesinde etkilidir.
 • Süzme çiçek balı
 • Keçiboynuzu pekmezi
 • Dut pekmezi
 • Keşiş Külahı: Bir epimedyum cinsi olan bitki türüdür.
 • Ginseng: Prostat kanserinin engellemesiyle bilinen bir bitkidir.

Epimedyumlu Macun Nasıl Kullanılır?

Epimedyumlu macun kullanımı, en az macunun gösterdiği etki kadar öneme sahiptir. Bu alanda epimedyum macunu kullanan geniş çaptaki erkeklerle de yapılan araştırmalar sonucu epimedyum macunun kullanılması gereken zaman dilimi ile ne kadar tüketilmesi gerektiği, macunun başarılı sonuçlar vermesinde etkili olmaktadır.

Bu bağlamda cinsel münasebet yaşanmadan yaklaşık 1 saat kadar önce 1 çay kaşığı tüketilmesi tavsiye edilen epimedyumlu macunun kullanımına özen gösterilmesi gerekmektedir. Çünkü fazla tüketilmesi sebepsiz yere hissedilen baş ağrısı, kalp çarpıntısı veya yüksek tansiyon gibi sağlık sorunlarına yol açabilmektedir.

Epimedyumlu Macun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Epimedyumlu macun etki süresi de bu şifalı doğal yöntemi kullanmak isteyen erkekler tarafından merak konusu edilmektedir. Epimedyumlu macun doğal afrodizyak özleri içerdiğinden bu bitkinin vücutta gösterdiği etkiler kişiden kişiye göre farklılık gösterebilmektedir. Ancak iktidarsızlık problemiyle uzun bir süreden beri muzdarip olan erkeklerde bile uzun süreli bir ereksiyon hali sağlamaktadır.

Epimedyumlu Macun Markaları

Epimedyumlu macun markaları göz önünde bulundurulduğunda piyasada pek çok farklı marka adı altında ürünün satışa sunulduğu görülmektedir. Bu anlamda kimi markalar, içerdikleri kimyasal ürünler ile sağlığa zararlı olmaları kanıtlanmasının ardından devletin resmi kurumları ve Sağlık Bakanlığı tarafından piyasadan kaldırılmaktadır. Dolayısıyla kendini kanıtlamış ve marka bilinirliği yüksek olan epimedyumlu macun markalarını tercih etmek her zaman faydalı bir seçim olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmakta.